Často kladené otázky


WEBAREAL slúži pre predaj vlastných produktov, ide o klasický eshop, kde môžete predávať ľubovoľné vlastné produkty, alebo kombinovať produkty viacerých dodávateľov. O celý objednávkový proces sa staráte vy sami. V Droparealu je váš eshop limitovaný sortimentom jedného zvoleného veľkoobchodného dodávateľa, ktorý aj sám vybavuje celú objednávku a dodáva objednaný tovar zákazníkovi. Vy sa staráte len o vlastnú prevádzku a propagáciu eshopu.

Nie. Možné spôsoby dopravy a platby stanovuje veľkoobchod.

Čiastočne. Obvykle veľkoobchod určuje minimálnu predajná cenu, pod ktorú nesmiete cenu svojich produktov nastaviť. Akú, ale nastavíte predajnú cenu nad túto minimálnu cenu, záleží len na vás.

Vo vami vytvorenom eshope nájdete sekciu "Obchodné podmienky", kde sú uvedené vzorové obchodné podmienky vhodné pre dropshipping eshop. Prípadné nejasnosti konzultujte so svojim veľkoobchodom.

O kompletnej vybavovanie dokončenej objednávky, vrátane vybavovania reklamácií, sa stará spolupracujúci veľkoobchod.

Nie. Vzhľadom k tomu, že tovar fyzicky nekupujete a objednávky vybavuje priamo veľkoobchod, žiadne poplatky za tovar neplatíte.

Záleží samozrejme len na vás a na vašich možnostiach. Výhodou eshopu založeného na dropshipping spoluprácu je aj to, že nemusíte investovať žiadne peniaze do nákupu produktov na sklad. Všetku pozornosť tak môžete venovať ladenie eshopu a jeho propagáciu.

V takom prípade je nutné v administrácii danú kategóriu alebo produkt prepnúť do stavu "Nezobrazovať". Ak by ste vybraný produkt alebo kategóriu zmazali, pri ďalšom importu by sa znovu objavila.

Stav skladu a cena produktov sa aktualizuje úplne automaticky, zvyčajne v dvoch hodinových intervaloch. Nastaviť môžete systém tak, aby aktualizoval iba stav skladu a cenu (tým zostane napríklad vami upravený popis produktu bez zmeny), alebo aby bola vykonaná kompletná aktualizácia všetkých údajov o produkte.

Nie, táto možnosť nie je podporovaná. Je to z dôvodu logistických problémov, nie je možné v jednej objednávke zaslať produkty od viacerých dodávateľov.

Nie, to nie je možné. Dôvodom je nemožnosť zabezpečiť v eshope jednu dopravu, jedno poštovné a jednu platbu pre 2 dodávateľa (teda pre vás a pre veľkoobchod).

Oproti Webareal je funkčnosť obmedzená len o klasický univerzálny import produktov, naopak je funkčnosť rozšírená o automatický import produktov z veľkoobchodu.

Napojené máme dropshippingové partnery v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku.